امکان آپلود طیف متنوعی از فرمت ها

شما می توانید فایلهای ویدئویی را با هر فرمت متداولی که می خواهید آپلود کنید و نگران پخش شدن آنها در وب نباشید. ما آنها را به فرمت مناسب تبدیل می کنیم و برای شما پخش می کنیم.

آپلود از روی اینترنت

می خواهید فایل را از یک سورس اینترنتی آپلود کنید؟ نگران نباشید، نیازی به دانلود آن و آپلود مجدد نیست. کافی ست آدرس فایل مورد نظر را در اینترنت، در بخش آپلود وارد کنید.

مهاجرت از سایر پلتفورم های ویدئویی

در حال حاضر از پلتفورم های ویدئویی دیگر مثل آپارات، یوتیوب، ویمئو یا ... استفاده می کنید و تعداد زیادی ویدئو روی آنها دارید؟ ما ابزار لازم برای انتقال فایل هایتان را در کمترین زمان به کیومری برای شما فراهم می کنیم. ضمن اینکه لازم نیست کانال ویدئویی خود در سایر پلتفورمها را حذف کنید، می توانید از مزایای آنها نیز بهره مند شوید.

آپلودهای حجیم

برای شروع، حجم بالایی از فایل های ویدئویی دارید و نگران چگونگی آپلود آنها در کیومری هستید. جای هیچ نگرانی نیست، ما فایل ها را از شما دریافت می کنیم و برای شما عملیات آپلود را انجام می دهیم.

درج لوگو روی ویدئو

جای لوگوی شما روی ویدئوهایتان خالی ست. شما می توانید لوگوی مورد نظر خودتان را روی ویدئوی تان درج کنید و از این طریق برند خود را توسعه دهید. این امکان نیز وجود دارد که لوگوی شما، پس از دانلود ویدئو نیز بر روی ویدئو دیده شود.

درج عکس و متن روی ویدئو

بسیار پیش می آید که خواسته باشیم یک عکس یا متن خاصی را در جایی از ویدئو اضافه کنیم. این کار در کیومری به سادگی امکان پذیر است. شما با چند کلیک ساده می توانید عکس یا متن مورد نظر خود را در مکانی از تصویر که برای منظورتان مناسب است اضافه کنید.

درج زیرنویس

این روزها بسیاری از منتشرکنندگان محتوای ویدئویی، تمایل دارند محتوای خود را با زیرنویس به دست مخاطب برسانند. کیومری به آنها امکان می دهد به سادگی با اضافه کردن یک فایل متنی زیر نویس، این قابلیت را بدست آورند.

HLS

HLS مخفف عبارت HTTP live streaming و به معنای تحت الفظی، پروتکل پشتیبانی جریان زنده می باشد. هر فایل ویدئو دارای رشته هایی از صوت، تصویر و احتمالا زیر نویس و… است و استریمینگ یا استریم کردن ویدئو، به معنای دریافت و نمایش هم زمان این استریم ها، توسط کاربر نهایی می باشد.

بر خلاف گذشته که پس از درخواست کاربر، در ابتدا ویدئو به طور کامل دریافت شده و سپس نمایش داده می شد، در فرآیند استریمینگ با پروتکل HTTP ویدئو به صورت هم زمان دریافت و نمایش داده می شود. به گونه ای که طی این فرآیند، استریم های فایل ویدئویی به بخش های بسیار کوتاه (TS) 3 تا 5 ثانیه ای قسمت شده و پلیر به جای دریافت کل فایل هر بخش را بصورت جداگانه دریافت می کند.

Adaptive Bitrate

در صورتی که قابلیت تنطیم هوشمند پخش و یا Adaptive Bitrate فعال شده باشد، پلیر در زمان پخش، بر اساس سرعت کاربر بهترین کیفیتی ممکن را انتخاب و پخش می نماید. در شرایط ناپایدار سرعت اینترنت کاربرها، استفاده از این تکنولوژی می تواند تجربه دیدن ویدیوها را تا حد زیادی افزایش دهد به طوری که با حداقل سرعت ممکن نیز تصویر قابل مشاهده خواهد بود.

جلوگیری از دانلود

کیومری در نسخه جدید خود علاوه بر ارائه همزمان HLS و Adaptive Bitrate به مشتریان تجاری خود، قابلیت جلوگیری از دانلود (Download Prevention) تا 90% را نیز عرضه کرده است.

تعداد بازدیدها و پخش

شما پس از انتشار ویدئوی خود حتماً به دنبال فیدبک از بازدیدکنندگان هستید. کیومری اطلاعات آماری در مورد تعداد بازدید از صفحه ویدئو و نیز تعداد پخش شدن آن را ارائه می کند. همچنین شاخص «نرخ پخش شدن» به شما نشان می دهد که کاربران با دیدن عنوان و عکس ویدئوی شما چه میزان به پخش کردن آن ترغیب شده اند.

میانگین جذابیت ویدئو

معمولاً در گزارشات آماری با ویدئو مانند هر محتوای دیگری برخورد می شود مثلاً فقط می دانیم این ویدئو چند بار دیده شده است. ولی نمی دانیم چه مقدار برای کاربران جذاب بوده است. برای مثال شما ویدئوی معرفی خود را روی سایت گذاشته اید و تعداد بازدید بالایی هم داشته است. اما ممکن است محتوا برای کاربران جذاب نبوده و پس از چند ثانیه ویدئو را بسته اند. این موضوع می تواند بسیار گمراه کننده باشد. شاخص میانگین جذابیت کیومری به شما می گوید که کاربران به طور متوسط چند درصد ویدئوی شما را دیده اند.

هیستوگرام ویدئو

تا به حال فکر کرده اید که کدام بخش از ویدئوی شما برای کاربران جذاب تر است؟ کدام بخش ها اصلاً دیده نشده؟ و چه بخش هایی چندین بار توسط هر کاربر مشاهده شده است؟ همه اینها با ابزار آماری هیستوگرام ویدئو امکان پذیر است. شما آمار دقیقی از تعداد مشاهده هر درصد ویدئو توسط کاربران تان دارید. برای مثال می توانید بفهمید که کاربران تنها 1 دقیقه اول ویدئو را دیده اند و بعد از آن برایشان خسته کننده شده است.

میزبانی ویدئو

کیومری میزبانی فایل ها، نگهداری سرور، تامین پهنای باند، تامین امنیت و ... را بر عهده دارد. شما هیچ نگرانی از بابت این موضوعات ندارید و لازم نیست هزینه اضافی برای آن بپردازید.

اپلیکیشن موبایل

امروزه هر ارائه دهنده سرویس موفقی باید در فضای موبایل هم حضور داشته باشد. این کار برای مشتریان کیومری بسیار ساده و در دسترس است. کیومری به شما اپلیکیشن اندروید اختصاصی ارائه می کند و شما می توانید آن را در کافه بازار و اندروید مارکت های دیگر قرار دهید تا کاربران شما بتوانند آخرین ویدئوهای سایت را با استفاده از آن مشاهده کنند .

درآمدزایی از ویدئو

کیومری به شما این امکان را می دهد که با درج تبلیغات در ویدئوی خود درآمدزایی کنید. کیومری از استاندارد VAST2.0 پشتیبانی می کند و به شما اجازه می دهد از بسیاری از پلتفورم های تبلیغات، کد تبلیغ دریافت و آن را در ویدئوهای خود قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

API

واسط برنامه نویسی (Qmery (Qmery API به کاربران Qmery اجازه می دهد انواع دسترسی های برنامه نویسی را به اکانت خود در Qmery داشته باشند. از این طریق شما می توانید کل امکانات Qmery را به امکانات سایت خود اضافه کنید بدون اینکه کاربران شما دچار مشکل یا دوباره کاری شوند. از جمله امکاناتی که در این API وجود دارد:

  • آپلود ویدئو
  • ارسال آدرس ویدئو و کد اشتراک گذاری
  • گرفتن اسکرین شات های ویدئو
  • اضافه کردن لوگو روی ویدئو
  • ارسال لینک دانلود ویدئو
  • خواندن دسته ها
  • ایجاد دسته جدید

امکانات فوق در حال گسترش بوده و به زودی اکثر امکانات کیومری را شامل خواهد شد. در صورت نیاز به امکانات خاصی در واسط برنامه نویسی با ما تماس بگیرید . در حال حاضر امکان استفاده از این ویژگی برای مشتریان بسته های تخصصی و حرفه ای وجود دارد.